Ankarada Boşanma

Boşanma avukatı duygularınızı anlar. Boşanma davası hiç kolay bir süreç değildir. Bu nedenle dava süresince size destek olabilecek bir boşanma avukatı bulmanız ivedidir. Öyleyse iyi bir ankara boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Ayrıca davanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?

Aynı zamanda boşanma davası ne şekilde açılır buna da dokunalım. Boşanma davaları iki biçimde açılabilir. Eğer eşler boşanma konusunda anlaşmışlarsa mahkemeye başvurmaları halinde anlaşmalı şekilde ayrılabilirler. Anlaşmalı olarak ayrılmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının minimum bir yıl devam etmiş olmasıgereklidir. Eğer birliktelik bir seneden daha az sürmüş ise taraflar anlaşmalı şekilde ayrılmak için başvuruda bulunamazlar. Bu durumda çekişmeli şekilde başvuru yapmak zorundadırlar. Anlaşmalı olarak boşanabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni vermeleri zorunludur. Bu mutabakat metninin bir anlaşmalı boşanma avukatı aracılığıyla kaleme alınması çok iyi olacaktır. Daha sonra taraflar mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli biçimde evliliği bitirmek için bir boşanma nedenine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu ayrılma nedeninin haklı olması gerekmektedir. bunun yanında evliliği bitirme sebebinin ispatlanması lazımdır. Boşanma davasında davacı iddiasını her çeşit delille ispatlayabilir. Örneğin telefon kayıtları delil olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davası baya uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir avukattan yardım istenmelidir.

Boşanma Avukatları kelimesi hiç bir zaman aklımıza güzel düşünceler getirmez. Bunun nedeni tecrübelerimiz olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse tamamı toplumu daha iyi hale getirmek amacıyla seçmemiştir avukatlığı. Bir çok boşanma avukatı , boşanma avukatı olmaya parasal nedenler nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı seçerken iyi düşünmelisiniz.

Haddinden fazla avukat var. Bilgilendirici Mesaj Doğru boşanma avukatını nasıl seçeceğim? Boşanma avukatınızı belirlerken en iyi çözüm tavsiyelerdir. Diğer bir yol ise internetten araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz avukatı öven websiteleri de aynı yolla bulabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankarada Boşanma”

Leave a Reply

Gravatar